Wizyta w świetlicy w Głuchołazach

Po piątkowym pieczeniu ciasteczek, w sobotni poranek wsiedliśmy w wesołego busa i pojechaliśmy przywitać pierwszy dzień wiosny razem z podopiecznymi Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Głuchołazach.
Spotkaliśmy tam świetne dzieciaki, z którymi miło spędziliśmy przedpołudnie na grach i zabawach oraz oddany całym sercem placówce personel, który stworzył tam miejsce, w którym każdy się dobrze czuje i ma ochotę przebywać.
Placówka codziennie przyjmuje ok. 30 stałych podopiecznych, w wieku od kilku do kilkunastu lat, ale jej drzwi są również otwarte dla wszystkich chętnych dzieci z całego miasta.


Byliśmy pod wielkim wrażeniem zaangażowania Pań pracujących w świetlicy oraz ilości pracy, którą włożyły żeby zapewnić podopiecznym możliwość spędzania czasu, spożywania posiłków oraz również udziału w zajęciach socjoterapeutycznych, profilaktycznych, interpersonalnych, ogólnorozwojowych ( plastycznych, muzycznych, tanecznych, sportowych)
Obejrzeliśmy prowadzoną na bieżąco od kilku lat kronikę świetlicy, gdzie mogliśmy obserwować zachodzące w niej zmiany krok po kroku. Odwiedziliśmy salę poznawania świata, gdzie odbywają się zajęcia terapeutyczne i w której Panuje tak relaksacyjna atmosfera, że każdy z nas chętnie by się tam wyciszył po pracy. Ale najwięcej o sukcesie świetlicy mówią uśmiechnięte buzie dzieci oraz fakt, że chętnie przyszły w sobotę do świetlicy spędzić tam czas i spotkać się z nami.
Wyjechaliśmy naładowani pozytywną energią i gotowi do działania! Chcielibyśmy, żeby współpraca ze świetlicą miała charakter stały, planujemy zacząć od wizyty na dzień dziecka.


Na zakończenie tej wspaniałej wycieczki Pan Włodek Kustra zaprosił nas do swojego ośrodka Villa Daglesia, pokazał malowniczą okolicę, opowiedział o lokalnych atrakcjach i zaprosił nas na świeżego smażonego pstrąga na łowisko.
Wielkie podziękowania dla p. Włodka Kustry, p. Kornelii Bezkorowajnej i p. Wojciecha Frączaka za pomoc w organizacji naszego wyjazdu i wizyty w świetlicy.

Poniżej link do funpage i strony WWW świetlicy, jeśli ktoś z czytających ten post chciałby zasięgnąć więcej informacji, nawiązać współpracę lub wspomóc w jakiś sposób ośrodek:

https://www.facebook.com/gss.glucholazy
http://www.swietlica-glucholazy.pl/
1234567891011

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s